Nezapomínejte před stěhováním zajistit parkovací místo
Když se lidé baví o stěhování a líčí své životní příběhy jiným, kteří dosud nemají s tímto procesem mnoho zkušeností, obvykle popisují různé situace spojené s balením věcí, s administrativními úkony, s přesunem břemen ve stěhovacím voze a s vybalováním a zabydlováním. Toto vše se zdá poměrně jasné a srozumitelné a na toto téma lze vést i dlouhé debaty. Ovšem stává se, že se zapomíná na samotné místo pro přistavení stěhovacího nákladního automobilu.
Jestliže jde o stěhování celého bytu nebo rodinného domu, je obvykle zapotřebí zajistit parkování pro kamion, a to není jen tak. Proto byste si měli pokládat otázku, zda mají stěhováci kde zaparkovat https://stehovani-mamut.cz/maji-stehovaci-kde-zaparkovat/, v předstihu, a počítat s různými komplikacemi, které vyvstávají zejména dnes, v současné době, ve větších městech.,
Placené parkování v Praze a v dalších městech – ti z vás, kteří jste zažili stěhování na počátku 90. let např. v rámci Prahy, můžete srovnávat tamní situaci s tou současnou. Tehdy stačilo přijet s kamionem před bytový dům a stěhování mohlo začít, i když byly pochopitelně výjimky, kde byl s parkováním určitý problém kvůli omezené kapacitě stání, ale dnes je situace diametrálně odlišná. V průběhu několika desítek let totiž vzrostl počet automobilů v Praze několikanásobně, a ulice jsou jimi doslova přecpané. Placené parkování je naprosto běžné a týká se to pochopitelně i stěhováků. Další problém tkví v tom, že nemusíte mít ve stěhovací den pře domem volné místo, a co pak?
Naprosto zásadní je zajistit parkovací místo pro stěhovací firmu na městském magistrátu, na odboru dopravy. Úředníci vám vyhoví, v tom problém není, ale žádost musíte podat minimálně 30 kalendářních dnů předem, což je zákonná lhůta na vyřízení žádosti. Zároveň musíte (nejlépe večer, v den před stěhováním) vyhrazené parkovací místo zajistit fyzicky – nejlépe nějakou zábranou z pneumatik, dřevěných palet, dopravních kuželů a plastových zábran atp.