Nevynáší vám to?
Soukromé podnikání se točí vždy a všude kolem peněz. Ty se tu na jednu stranu vynakládají, ovšem to jenom proto, aby se takové investice vrátily navýšené o zisk, o který tu jde, díky kterému se dá dál pracovat a žít.
V ideálním případě je tomu tak, jak bylo právě popsáno. Podnikatel podle typu svého podnikání do něčeho své peníze nastrká a tyto se mu pak vrátí i s nějakým tím ziskem navrch, ze kterého by měl takový podnikatel žít.
Jenže někdy není onen zisk tak vysoký, jak by bylo třeba, a pak se z něj žít a dál podnikat nedá. A někdy onen zisk zcela schází a může být vystřídán ztrátou, a to je potom problém. Protože co s takovým podnikáním, které svého provozovatele zatěžuje, namísto aby mu sloužilo jako zdroj uspokojující obživy? S tím by bylo možná nejrozumnější skončit.
Jenže než se s podobným momentálně neúspěšným podnikáním skoncuje, dá se udělat i něco jiného. Je možné si také vzít půjčku, tu do toho investovat a doufat, že se díky tomu vše obrátí k lepšímu. Což se nejednou také stává.
Ovšem sehnat půjčku v době, kdy nezažívá podnikatel zrovna úspěchy, není hračka. K někomu takovému se banky obvykle obracejí zády a odmítají mu vyhovět a pomoci. Protože se (dost možná i oprávněně) obávají, že už se se svými penězi neshledají, když je půjčí někomu takovému. A je přece jednodušší žádost někoho, kdo není bonitní, zamítnout, než hazardovat.
Ale co potom zbývá onomu podnikateli, který si chtěl půjčit?
Přece nebankovní hypotéka, kterou má šanci dostat i ten, kdo na tom není nijak skvěle. U takové nebankovní hypotéky se přece musí dát do zástavy nemovitost, a díky tomu je jisté, že dlužník svůj finanční závazek nebankovní společnosti splatí. A pak není důvod, proč by mu tady nepůjčili. A to třeba i velké peníze s nízkým úrokem a i jinak vyhovujícími podmínkami, takovými, jaké by onen podnikatel nemohl od nikoho jiného očekávat.