Podnikání postrádá jistoty
Zaměstnanci chodí do práce, dělají to, co se jim nakáže, a za to mají svou jistou výplatu. Tito sice nedostávají určitě tolik, kolik jejich práce vynesla, ale zato mají své jisté. Podnikatelé si naopak mohou brát z firemní kasy i všechny peníze, které svým podnikáním vydělají, tedy mohou vést klidně i rajský život, jenže pro změnu nemají nikdy jistotu, že bude kde brát, že se neocitnou bez prostředků. Protože soukromé podnikání v jednu chvíli vzkvétá, ale pak se to může obrátit a namísto příjmů tu mohou vznikat už i jenom ztráty a dluhy.
Dokud soukromé podnikání vynáší, je to prosté, protože vše běží tak, jak má. Ale když pak příjmy scházejí, to je klidně i učiněná katastrofa. Protože firmu je třeba financovat, musí se platit i povinné odvody, a ani na to už někdy nezbývá. A ani podnikatel v takové situaci nejednou nemá z čeho žít.
A co si počít, když se podobně nedaří? Jak přečkat časy nedostatku bez toho, že by se podnikatel zruinoval? Zkusit se dá sice ledacos, ale často není nakonec jiné východisko než půjčka. Ta je leckdy tím jediným způsobem, jak si zajistit peníze, dokud zase nebude líp.
Jenže podnikatelé ve finanční nouzi či vyslovené krizi nebývají v žádném případě dokonalými žadateli o půjčku. Tito nemají moc co nabídnout, a tak není divu, když od nich dávají banky ruce pryč, když se tu s nimi nechtějí o půjčce snad ani bavit.
A když banky oznámí, že žadatel není bonitní a má tedy smůlu, protože u nich podnikatelskou půjčku nezíská? Pak je obvykle jediným dosažitelným a současně i poměrně výhodným řešením hypotéka bez doložení příjmu Nebankovní hypotéka. Tu mohou na rozdíl od bankovních půjček získat i ti, kdo nejsou ekonomicky dokonalí, a to proto, že za ni se ručí nemovitostí. A podnikatelé obvykle nějaký nemovitý majetek mají, a tedy zvládnou dát i takovou záruku.
A po zastavení nemovitosti u nebankovní společnosti může být tedy peněz zase dost. A je díky čemu přečkat těžké časy.