Na co nemáme, to nemáme
Dnešní lidé už mají daleko větší očekávání od života než naši dávní předkové. A čím toho chceme od života víc, tím méně jsme soběstační a tím více jsme odkázaní na peníze. Protože to, co si nedokážeme sami sehnat, najít nebo vyrobit, prostě musíme od někoho kupovat. A kdo nemá peníze, ten si zkrátka nenakoupí. Bez peněz nikdo nikomu cizímu nic nedá. Protože by bez nich také od nikoho nic nedostal.
A tak se zboží a služby směňují za peníze. A kdo chce uspět, ten tedy peníze potřebuje. Musí si je vydělat a pro případ velkých výdajů i našetřit.
Jenže ne každý si vždycky dost vydělává. A ne každý je na tom tak dobře, aby měl ještě navrch i nějaké ty nahromaděné úspory. A tak jsme dnes a denně svědky toho, že některým lidem jejich finanční prostředky nestačí. A když tyto nestačí, pak je jasné, že ti, které to postihlo, nemohou mít vše, co by rádi měli. A někdy se nezmůžou třeba ani na to, co je zcela nepostradatelné.
A tak dochází i k situacím, kdy je třeba si peníze půjčovat. Ale stejně jako nikdo nedá cizímu člověku bez adekvátní protihodnoty to, co je žádáno, platí i to, že se neposkytují ani půjčky těm, kteří je nebudou schopni i vracet. A z toho důvodu se na každého ze žadatelů o půjčky kladou požadavky, jež musí být splněny, aby byl poskytovatel půjčky ujištěn v tom, že se se svými financemi v pořádku shledá.
Obvykle se tak vyžaduje, aby měl zájemce o půjčku velké příjmy a čisté registry dlužníků, tedy aby měl určitě z čeho splácet a nebyly tu signály, že by to nemuselo být s takovým splácením ideální.
A když to někdo nabídnout nemůže? V tom případě je tu pro něj někdy už jenom nebankovní hypotéka https://www.hypotekybezregistru.cz/nebankovni-hypoteka/. A to z toho důvodu, že u ní na příjmech a registrech dlužníků zase až tak nezáleží. Hlavní je tu totiž zástava nemovitosti, jíž se ručí za vrácení půjčených peněz. A kdo tuto nabídne, má zde, u nebankovní společnosti, po starostech.